Lapače snů

Objevte indiánský amulet pro lepší spaníVYTVOŘTE SI LAPAČ SNŮ

Zdají se Vám zlé sny? Vyrobte si indiánský lapač snů a špatné sny už Vás nebudou trápit.

Co je to lapač snů

Lapač snů je indiánský amulet. Je to kruh vypletený nití do tvaru sítě, na kterém visí peříčka a korálky. Slouží k tomu, aby odehnal zlé sny. Podle indiánské legendy se špatné sny zachytí do jeho sítě a denní světlo je spálí. Dobré sny sklouznou po peří zpět do duše spícího člověka. Lapač snů by měl viset v pokoji, kde člověk spí, nejlépe blízko okna nebo dveří.

Co potřebujete k výrobě lapače snů

Potřebujete kruh (můžete použít i vrbovou větvičku a udělat kruh z ní), koženou šňůrku, nit, korálky, peříčka.

Jak vyrobit lapač snů

Vezměte kruh, kolem celého kruhu obtočte koženou šňůrku, nechte si kus šňůrky volný, abyste za něj mohl/a lapač pověsit. Potom přivažte na jedno místo nit, tu obtočte kolem celého kruhu tak, jak to uvidíte v následujícím videu, a postupně splétejte síť, až dojdete ke středu. Uprostřed lapače nech volnou díru. Doprostřed sítě připevěte jeden korálek.

Přivažte peříčka na další kus kožené šnůrky, navlékněte na ní korálky a šňůrku přivažte na spodní část kruhu. Z lapače může viset jedna šňůrka s jedním peříčkem a korálkem nebo tři šňůrky s peříčky a korálky (jedna dole uprostřed a dvě kratší po stranách), to záleží na Vás. Výrobu lapače snů uvidíte v následujícím videu.

Ať se Vám lapač snů povede a odvede od Vás všechny zlé sny.